محل تبلیغات شما

خرید الکل ایزوپروپیل با اهداف متعددی صورت می گیرد اما باید بگوییم این ماده شیمیایی در کنار تمامی خواص و مزایای خود حاوی خطرات و عوارض انکارناپذیری است که باید پیش از مصرف و استعمال مورد توجه کاربران قرار گیرد. اگر در زندگی روزمره خود از الکل ایزوپروپیل به صورت های مختلفی استفاده می کنید پیشنهاد می کنیم با مطالعه این مقاله ما را همراهی نمایید.

موارد ایمنی الکل ایزوپروپیل

فرار بودن و یا همان قدرت تبخیر ایزوپروپیل الکل و قابلیت اشتعال آن مهمترین علل ایجاد عوارض و خطرات مربوط به استعمال الکل ایزوپروپیل است به همین دلیل این نوع الکل را در ظروف و مخازن مخصوصی نگهداری کرده و در انبار های خشک و خنک قرار میدهند.

اگر میزان ایزوپروپیل رها شده در طبیعت بیش از میزان استاندارد آن باشد بسیاری از مشکلات حیاتی را برای گیاهان و موجودات آبزی ایجاد می کند. این ماده در علم شیمی از حیث خطرناک بودن در کلاس ۳ دسته بندی می شود.

هشدارهای سازمان بهداشت جهانی در خصوص استفاده از الکل ایزوپروپیل

ایزوپروپیل الکل مصرف خوراکی نداشته و استفاده از آن می تواند کشنده باشد. از ابتدایی ترین مشکلات استفاده خوراکی از ایزوپروپیل می توان به از بین رفتن بینایی اشاره کرد. ایزوپروپیل الکل هرچند باعث کاهش دمای موضعی می شود اما نباید از آن به عنوان وسیله ای جهت کاهش تب استفاده کرد. این کار ممکن است منجر به بروز تشنج و مسائل جانبی خطرناک شود.

قرار گرفتن ایزوپروپیل الکل در مجاورت شعله و حرارت حتی به صورت غیر مستقیم ممکن است قابلیت اشتعال آن را فعال نموده و ممکن است منجر به انفجار گردد. استفاده موضعی از این الکل ممکن است با علائم آلرژیک همچون مشکلات تنفسی، کهیر و ورم صورت، لب، زبان و یا گلو همراه باشد. در این صورت باید سریعا به اورژانس مراجعه کنید.

عوارض استفاده از الکل ایزوپروپیل

این مایع فرار بوده و بخارات حاصل از تبخیر آن ممکن است منجر به ایجاد سوزش ملایم در چشم و دستگاه تنفسی فوقانی گردد. غلظت بسیار بالای این ماده می تواند تاثیرات بی حس کنندگی داشته باشد. دمای ۵۰۸.۳ کلوین و فشار ۴.۷ مگا پاسکال در این الکل اثرات اشتعال را ایجاد می کند و با عنوان دمای بحرانی و فشار بحرانی شناخته می شوند.

عوارض استفاده خوراکی از الکل ایزوپروپیل

ایزوپروپیل الکل با اتانول متفاوت است و استفاده خوراکی از آن می تواند منجر به صدمات بسیار جدی در سلامت فرد گردد. متاسفانه در بسیاری از موارد مشاهده شده است که از ایزوپروپیل الکل به جای اتانول استفاده شده و با قیمت ارزان تری در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است. این اقدام توسط برخی از افراد سودجو صورت گرفته و علاوه بر گرفتن جان تعدادی از مصرف کنندگان، اثرات جانبی جدی بر سلامت استفاده کنندگانی که زنده مانده اند ایجاد نموده است.

ابتدایی ترین عوارض استفاده از این الکل، استفراغ، اسهال، درد و خونریزی در معده و روده است اما در موارد جدی تر منجر به دهیدراته شدن و کمبود آب بدن، کاهش شدید فشار خون، اغما و در نهایت مرگ می شود.

فروش الکل ایزوپروپیل در تهران

امروزه این ماده شیمیایی در نقاط مختلف کشور به وفور در دسترس است با این حال اگر قصد خرید ایزوپروپیل الکل آزمایشگاهی با کیفیت بسیار بالا را دارید می توانید مبادرت به خرید این ماده شیمیایی از وبسایت اینترنتی سیگما شیمی کنید. فروش الکل ایزوپروپیل تهران در فروشگاه اینترنتی سیگما شیمی با بهترین کیفیت ممکن صورت گرفته و در سالیان اخیر رضایت کاربران را در زمینه کیفیت این محصول جلب نموده است. هم اکنون می توانید برای خرید الکل ایزوپروپیل بر روی این کلمه کلیک کنید.

عوارض و خطرات الکل ایزوپروپیل

الکل ,ایزوپروپیل ,استفاده ,صورت ,عوارض ,ممکن ,الکل ایزوپروپیل ,ایزوپروپیل الکل ,منجر به ,این ماده ,ممکن است ,الکل ایزوپروپیل ایزوپروپیل

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
abozar137 گروه صنعتی و فنی مهندسی اندیشه faslebarunt بازرگانی شال و روسری فرزین مسجد و کانون مهدیه مشهد تولید محتوا تخصصی عرقیات 1238 گروه بهسازان توسعه ارمان علمی و دانشگاهی Resin snow globes,coin banks,Christmas Tree Ornaments